Moje auto zawsze zadbane!

Filtr

Bezpieczeństwo samochodowe


Polskie prawo wyraźnie informuje kierowców, co powinno znaleźć się na wyposażeniu samochodu, jakie akcesoria mające kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa muszą znajdować się w każdym aucie. Z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r wynika, że w każdym samochodzie muszą znajdować się gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. W przeciwnym razie podczas kontroli drogowej kierowca może ponieść konsekwencje w postaci mandatu w wysokości od 20 do 500 zł. Ważne jest również miejsce, w którym akcesoria bezpieczeństwa zostały w aucie umieszczone. Musi być do nich łatwy dostęp, np. gaśnicy nie można trzymać w bagażniku, a w większości przypadków właśnie w nim ją znajdziemy. Trójkąt ostrzegaczy koniecznie musi posiadać homologację.

Inaczej jest w przypadku apteczki, która, jak wynika z polskiego prawa, nie musi znaleźć się na wyposażeniu samochodu. Jednak udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, będąc świadkiem wypadku, należy do naszego obowiązku. Warto więc mieć apteczkę samochodową, która w wielu przypadkach może nawet uratować innym życie. W apteczce nie może zabraknąć bandaży w różnych rozmiarach, jednorazowych rękawiczek, chust opatrunkowych, kompresów gazowych, chusty trójkątnej, koca termicznego, nożyczek i instrukcji udzielania pierwszej pomocy.

Innymi akcesoriami, które wpływają na bezpieczeństwo kierowcy oraz innych uczestników ruchu, są alkotesty. Szczególnie przydają się w podróży oraz na wakacjach. Nie ma konieczności wizyty w komendzie policji w celu sprawdzenia poziomu alkoholu we krwi, można to zrobić samodzielnie i mieć pewność, że jesteśmy gotowi do prowadzenia pojazdu. 

Istnieje jeszcze wiele innych dodatkowych elementów wyposażenia pojazdu, które nie zawsze są obowiązkowe, a jednak znacząco podnoszą poczucie bezpieczeństwa i mogą okazać się niezastąpione podczas niespodziewanych wydarzeń. W tej grupie produktów prezentujemy akcesoria Moje Auto Virage wpływające na bezpieczeństwo podróży samochodem. Obejmuje ona m.in. linki holownicze, apteczki samochodowe, kable rozruchowe, alkotesty, gaśnice, kamizelki odblaskowe, trójkąt ostrzegawczy, pompki samochodowe, kanistry rezerwowe i latarki ledowe. Mając je w swoim aucie, będziesz mógł nie tylko odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku czy też oznaczyć swój samochód, kiedy konieczna będzie wymiana koła np. na autostradzie. Będziesz przygotowany na udzielenie pierwszej pomocy, jak też naprawę drobnych usterek.

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera