Moje auto zawsze zadbane!

Czyszczenie klimatyzacji i nawiewów


Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór produktów, z którymi zatroszczysz się o czystość układu chłodzenia wnętrza pojazdu. Proponujemy profesjonalne artykuły przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń z klimatyzacji samochodowej, które pozwalają na skuteczne pozbycie się potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów. W naszej ofercie znajdziesz płyny, preparaty i inne środki w różnych formach oraz pojemnościach, w tym m.in. odgrzybiacze popularnie zwane granatami. Sprawdź nasz asortyment i zamów produkty, których potrzebujesz!

Dlaczego należy stosować odgrzybiacze do klimatyzacji w samochodzie?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle usuwanie grzybów i zanieczyszczeń za pomocą odpowiednio dobranych produktów marki Moje Auto jest konieczne. Otóż obecność tych mikroorganizmów w klimatyzacji samochodowej wynika z bardzo dobrych warunków dla ich rozwoju, które panują w jej obrębie. Wiąże się to przede wszystkim z wilgocią pojawiającą się w dużych ilościach na parowniku, gdzie przez długi czas może się utrzymywać i przenosić do innych miejsc, głównie kanalików odpowiedzialnych za wydmuchiwanie powietrza do wnętrza pojazdu. W rezultacie włączenie nawiewu powoduje wydostanie się drobnoustrojów na zewnątrz, np. na ubrania czy skórę pasażerów.

Kwestie zdrowotne

Prawidłowo przeprowadzone czyszczenie przy użyciu odpowiednich płynów, środków i preparatów (np. odgrzybiaczy zwanych granatami) przeznaczonych do odgrzybiania jest niezbędne ze względów zdrowotnych. Kontakt z grzybami i bakteriami namnażającymi się w ciemnych i wilgotnych miejscach może bowiem powodować niekorzystne konsekwencje dla organizmu, jak np. reakcje alergiczne czy osłabienie układu immunologicznego. Warto mieć jednak świadomość, że czyszczenie samochodowego systemu chłodzącego przy zastosowaniu odpowiednich odgrzybiaczy granatów i innych płynów, preparatów oraz środków może być korzystne również dla stanu auta.

Stan techniczny samochodu

Jak już wspomnieliśmy, w efekcie chłodzenia na parowniku zbiera się woda, która poza kanalikami wydmuchującymi powietrze może przenosić się również w inne miejsca. Zdarza się, że na skutek kontaktu z nią awarii ulegają podzespoły elektroniczne w pojeździe, co powoduje dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty. Znacznie bardziej opłacalne jest systematycznie dbanie o układ chłodzenia wnętrza. Warto więc regularnie stosować dobry profesjonalny płyn, preparat bądź inny środek do odgrzybiania klimatyzacji samochodowej, np. popularny odgrzybiacz typu granat, które w naszej ofercie są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Jak działają środki do odgrzybiania i czyszczenia klimatyzacji w
aucie?

Produkty powstałe z myślą o usuwaniu drobnoustrojów i zapobieganiu ich namnażaniu się zawierają w składzie specjalnie dobrane substancje, które wchodzą w reakcje z grzybami, bakteriami i innymi mikroorganizmami potencjalnie groźnymi dla człowieka. Odgrzybiacz do klimatyzacji występuje w formie pianki bądź płynu przeznaczonego do rozpylania w sprayu (tzw. granat) albo atomizerze. To proste w użyciu środki i preparaty pozwalające na skuteczne czyszczenie i usuwanie zagrzybień, których cena wynosi z reguły od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jedno opakowanie.

Jak wykonać odgrzybianie klimatyzacji samochodowej za pomocą preparatów Moje Auto?

Aby pozbyć się grzybów i bakterii z klimatyzacji samochodowej, konieczne jest zastosowanie odgrzybiacza w sposób zgodny z poleceniami znajdującymi się na opakowaniu. Tego rodzaju preparaty przeważnie zawierają bardzo dokładną instrukcję, która pokazuje, jak krok po kroku osiągnąć za ich pomocą oczekiwane rezultaty. Inaczej stosuje się płyny bądź pianki niż preparaty w sprayu zwane granatami. W przypadku użycia tej pierwszej grupy produktów należy bowiem zdemontować i wymienić filtr kabinowy.

Jak więc widać, tzw. granat jest przeznaczony do klimatyzacji samochodowej, która znajduje się w dobrym stanie technicznym. Dzięki niemu możliwe jest czyszczenie i właściwe jej utrzymanie przez długi czas, a tym samym zapewnienie trwałego i prawidłowego działania chłodzenia. Jeżeli jednak zanieczyszczenie i zagrzybienie jest intensywne, o czym świadczy np. nieprzyjemna woń wydobywająca się z nawiewów, przeważnie niezbędne okazuje się użycie mocniejszych środków do odgrzybiania aniżeli granaty czy płyny, czyli pianek. Tego typu odgrzybiacze z powodzeniem radzą sobie nawet z silnymi zabrudzeniami, jednak ich zastosowanie wymaga więcej pracy. W związku z tym wiele osób decyduje się na zlecenie usługi czyszczenia fachowym firmom, które wykorzystują w tym celu specjalistyczny sprzęt.

Jak często korzystać z odgrzybiaczy klimatyzacji?

Generalne działanie odgrzybiaczy polega wobec tego na wprowadzeniu do samochodowej klimatyzacji substancji usuwających patogeny i grzyby. Odpowiednie użycie preparatów pozwala na skuteczne pozbycie się drobnoustrojów, a tym samym czyszczenie podzespołów. Różne są zaś sposoby aplikacji środków. W kontekście tego tematu zasadne staje się jeszcze jedno pytanie: jak często wykonywać odgrzybianie?

Powszechnie przyjęło się, że rozpoczęcie działań odbrzybiania klimatyzacji dopiero wówczas, gdy z nawiewów samochodowych zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach, samo w sobie oznacza zbyt późną reakcję. Woń wskazuje bowiem na to, że nieprzyjazne mikroorganizmy zdążyły się już rozwinąć, a ich ilość jest na tyle duża, że stała się odczuwalna. Oczywiście w takiej sytuacji jak najszybciej należy przeprowadzić czyszczenie odpowiednimi środkami i płynami.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest co ok. 6-12 miesięcy we własnym zakresie stosować odgrzybiacze granaty i inne podobne preparaty, aby systematycznie utrzymywać chłodzenie w dobrym stanie. Tego rodzaju produkty mają przede wszystkim działanie doraźne, podczas gdy wyroby typu Nano Klima wyróżniają się intensywniejszą penetracją klimatyzacji samochodowej i mogą być stosowane rzadziej.

Pamiętaj o odgrzybianiu klimatyzacji, nim będzie za późno

Regularne i wykonywane w prawidłowy sposób odgrzybianie klimatyzacji samochodowej pozwala na korzystanie z niej w sposób bezpieczny i efektywny. Świeże, czyste i schłodzone powietrze daje poczucie dużego komfortu podczas jazdy autem zimą, dlatego lepiej zapobiegać awariom i szkodom zdrowotnym poprzez czyszczenie systemu chłodzenia wnętrza samochodu niż borykać się ze skutkami zagrzybienia. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór dobrych płynów, odgrzybiaczy typu granat, mocnych środków i profesjonalnych preparatów do klimatyzacji samochodowej.

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera