Moje auto zawsze zadbane!

Środki do czyszczenia felg


O funkcjonalności i estetyce pojazdu decyduje wiele czynników. Wśród najważniejszych elementów budowy auta można wymienić w tym kontekście m.in. felgi – aluminiowe, stalowe, chromowane bądź lakierowane – które wbrew powszechnej opinii mają większe znaczenie niż tylko designerskie. Uwzględniając rolę, jaką odgrywają w konstrukcji samochodu, warto o nie dbać w odpowiedni sposób poprzez systematyczne czyszczenie. Ważna jest zarówno regularność w usuwaniu zabrudzeń, jak i zastosowanie właściwych do celu, profesjonalnych preparatów do mycia, np. naszej marki Moje Auto. Jaka chemia będzie optymalna? Na jakie środki i płyny się zdecydować, aby uzyskać optymalne rezultaty?

Zadbaj o estetykę felg w samochodzie z preparatami Moje Auto

Poprzez montaż dobrze dobranych felg aluminiowych, stalowych, chromowanych bądź lakierowanych, które pod względem estetycznym pasują do danego modelu samochodu, można zupełnie odmienić jego oblicze. Ten jeden stosunkowo niewielki, ale jakże znaczący dla estetyki pojazdu element pozwala na wydobycie prawdziwego charakteru auta, co jest szczególnie dobrze widoczne w przypadku sportowych egzemplarzy. Nie sposób zaprzeczyć estetycznej funkcji, jaką spełnia ten podzespół w każdym samochodzie, dlatego warto dbać o jego stan wizualny poprzez regularne czyszczenie felg za pomocą profesjonalnych środków, dobrych preparatów i skutecznych płynów do mycia z dobrą chemią w składzie.

Kwestie estetyczne są dość oczywiste, jednak należy mieć świadomość, że felgi odgrywają fundamentalną rolę również dla użytkowania auta. Otóż dzięki nim możliwe jest zamocowanie opon na koła w taki sposób, aby zapewnić bezpieczną i efektywną jazdę po drogach. To dość oczywista funkcja – mniejszą uwagę zwraca się natomiast na chłodzenie elementów układu hamulcowego.

Ich wentylacja jest możliwa właśnie za sprawą odpowiedniej konstrukcji felgi aluminiowej, stalowej, chromowanej bądź lakierowanej, która gwarantuje wydajną cyrkulację powietrza w obrębie gorących tarcz, kabli czy zacisków. Również z tego punktu widzenia warto pamiętać o ich regularnym czyszczeniu profesjonalną chemią – mycie sprawdzonymi płynami, środkami i preparatami korzystnie wpływa na wydajność wentylowania.

Podsumowując, funkcja tego podzespołu jest trojaka:

  • estetyczna – duży wpływ na wygląd pojazdu,
  • techniczna – pozwala na prawidłowe zamocowanie opony na kole,
  • użytkowa – umożliwia chłodzenie podzespołów układu hamulcowego poprzez zapewnienie przepływu powietrza.

Z tą wiedzą możemy przejść do głównej kwestii, która nas interesuje, czyli czyszczenia felg przy użyciu odpowiednio dobranych produktów przeznaczonych do tego elementu.

Skuteczne czyszczenie felg chemią Moje Auto – praktyczny poradnik

Jak się za to zabrać? Jaki środek, płyn czy preparat do mycia felg nadaje się najlepiej? Jakie akcesoria przygotować? Sprawdźmy to!

Jakie akcesoria zastosować do mycia felg aluminiowych?

Podstawowym przyborem przeznaczonym do czyszczenia jest specjalna szczotka. Odpowiednio twarda, a zarazem delikatna dla aluminium struktura pozwala na skuteczne dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Można ją nabyć w wielu kształtach i wielkościach, podobnie jak rękawice wykonane specjalnie z myślą o myciu tego podzespołu auta. One również są projektowane pod kątem precyzyjnego usuwania zabrudzeń znajdujących się w najgłębszych zakamarkach. W rezultacie płyn bądź inny środek (preparat) do czyszczenia felg skutecznie penetruje całą ich powierzchnię. Oczywiście można też sięgnąć po standardową gąbkę i zadbać o precyzję pracy, aby osiągnąć zadowalające efekty.

Po jakie preparaty do czyszczenia Moje Auto sięgnąć?

Jak widać, z wyposażeniem sprawa jest dość prosta – wystarczy zaopatrzyć się w mocną szczotkę o odpowiednim kształcie i rękawicę, bądź gąbkę. A co z chemią do czyszczenia? Jak wybrać profesjonalny płyn lub inny środek do mycia felg? Dobry preparat powinien gwarantować wysoką efektywność nawet przy bardzo mocnych zabrudzeniach, a zarazem musi być na tyle delikatny, aby jego zastosowanie pozostawało bez wpływu na strukturę aluminiowych, stalowych, chromowanych i lakierowanych elementów.

W zależności od produktu chemia do felg naszej marki Moje Auto może być dostępna w kilku formach. Dużą popularnością cieszą się środki w atomizerze bądź przeznaczone do rozpuszczenia w wodzie. Poza preparatami w formie płynów polecamy też gęste żele, które przyczepiają się do powierzchni, skutecznie oddziałując na zanieczyszczenia. Na które z tych rozwiązań się zdecydować? Wybór należy do Ciebie i zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Podstawowym parametrem chemii do felg jest poziom pH, który może być:

  • neutralny,
  • kwasowy,
  • zasadowy.

Zarówno zasadowe, jak i kwasowe produkty mają swoje zalety, jednak w sprzedaży dostępne są też warianty o neutralnym pH. Inną właściwością różniącą poszczególne artykuły jest zastosowanie tzw. efektu „krwawienia”. Polega on na tym, że w momencie wejścia w reakcje z zabrudzeniami ulega zaczerwieniu, stąd skojarzenie z krwią. Czy warto zdecydować się na preparat do mycia felg aluminiowych, stalowych, chromowanych i lakierowanych z takim efektem? Jeśli zależy Ci na świetnie wyglądających i przede wszystkim czystych felgach, to idealnie się do tego nadadzą.

Jak myć felgi aluminiowe preparatami Moje Auto?

Podstawowa zasada, o której należy pamiętać, to zapewnienie sobie dostępu do czystej wody w odpowiedniej ilości. Czyszczenie felg aluminiowych możesz wykonać w całości ręcznie lub również przy użyciu myjki ciśnieniowej. Kolejna kwestia dotyczy ich temperatury. Na myjniach znajdujących się przy drogach czy na osiedlach często można zauważyć kierowców wjeżdżających autem na stanowisko wprost z ulicy. To duży błąd, gdyż kontakt nagrzanych podzespołów układu hamulcowego z wodą może doprowadzić do ich zniszczenia. Przed rozpoczęciem działania należy więc zaczekać, aby hamulce się schłodziły.

Jeśli chodzi o samo mycie, w gruncie rzeczy należy kierować się instrukcją użycia dołączoną do wybranego produktu. W większości przypadków procedura polega po prostu na nałożeniu dobrego preparatu z odpowiednią chemią w składzie, czyszczeniu felg aluminiowych, a także stalowych, chromowanych i lakierowanych gąbką czy szczotką, a następnie spłukaniu całości dużą ilością wody. Ważne jest dokładne usunięcie wszystkich zabrudzeń – jeżeli jakieś zanieczyszczenia pozostały, należy ponowić działanie i jeszcze raz zastosować zakupiony wcześniej profesjonalny płyn czy inny dobry środek marki Moje Auto.

Wypróbuj preparaty do mycia felg Moje Auto

Systematyczne usuwanie zanieczyszczeń z felg aluminiowych, stalowych, chromowanych i lakierowanych za pomocą skutecznych, profesjonalnych preparatów pozwala na ich utrzymanie w idealnym stanie wizualnym przez długie lata. Na naszej stronie znajdziesz zarówno wysokiej jakości środki, jak i akcesoria do mycia dostępne w konkurencyjnych cenach, z którymi skutecznie zadbasz o swoje auto.

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera