Moje auto zawsze zadbane!

Płyny i uszczelniacze do chłodnic samochodowych


Optymalna temperatura podczas pracy silnika przyczynia się do jego sprawnego funkcjonowania. Odpowiedzialny jest za to układ chłodzenia, mający za zadanie utrzymać temperaturę silnika na poziomie około 100 st. Celsjusza. Jeżeli on zawiedzie, silnik nie będzie w stanie dobrze wykonywać swojej pracy. Przy układzie chłodzenia bardzo ważną rolę odgrywa płyn do chłodnic samochodowych. To on uczestniczy w wymianie energii cieplnej między silnikiem, a chłodnicą, chroni silnik przed zamarzaniem i zjawiskiem kawitacji, ogranicza ryzyko powstawania i odkładania się osadów w układzie chłodzenia oraz odprowadza energię cieplną, która została wytworzona w procesie spalania paliwa.

Płyny do chłodnic samochodowych charakteryzują się dużą pojemnością cieplną i bardzo dobrymi właściwościami przewodzącymi, podobnie jak woda. Szukając oszczędności, niektórzy kierowcy rezygnują z płynu na rzecz wody. Jeżeli znajdzie się ona w chłodnicy zamiast płynu, to silnik nie będzie chroniony przed korozją i zamarzaniem. To powód, dla którego nie warto jest poszukiwać oszczędności, które w efekcie zmuszą nas do poniesienia jeszcze większych kosztów.

Moje Auto Mobiler to linia nowoczesnych płynów do chłodnic samochodowych, cechujących się wysokimi parametrami użytkowymi. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – zielonej i czerwonej oraz w dwóch postaciach – gotowy płyn do użycia oraz w postaci koncentratu. Zapewniają optymalną pracę silnika. Mogą być mieszane z innymi płynami do chłodnic wykonanymi na bazie glikolu etylenowego niezależnie od koloru. Przeznaczone do stosowania w chłodnicach wykonanych z aluminium oraz innych stopów metali. 

Według zasady płyny do chłodnic samochodowych powinny być wymieniane co 2 lata. W rzeczywistości jednak bardzo dużo zależy od eksploatacji pojazdu, a także rodzaju wybranego produktu, który może mieć wydłużoną żywotność. Zaleca się więc kontrolowanie jego poziomu. Jeżeli ubytek jest znaczący, należy go uzupełnić, pamiętając jednak o tym, że nigdy nie dolewamy zimnego płynu do gorącej chłodnicy.

Kategorię środków do chłodnic samochodowych wzbogacają uszczelniacze do chłodnic samochodowych w formie płynnej i proszku, eliminujące wycieki z układów chłodzenia. Pozwala pozbyć się pęknięć, nie zatykając przy tym chłodnicy i przewodów.

Proponowane przez nas płyny do chłodnic samochodowych spełniają normy amerykańskie ASTM D 3306 i ASTM D 2570 oraz normę PN-C 40007. Można je stosować do wszystkich rodzajów chłodnic z gwarancją pełnej ochrony silnika.

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera