Moje auto zawsze zadbane!

Filtr

Żarówki samochodowe


Istnieje wiele rodzajów żarówek samochodowych, które można kupić za większą lub mniejszą cenę. Nierzadko jednak po ich wymianie okazuje się, że świecą znaczni krócej niż poprzednie. Powodów może być wiele, przede wszystkim jest to ich jakość i pochodzenie – nie każdy producent proponuje żarówki samochodowe o wysokim poziomie trwałości i długiej żywotności.

Najjaśniej świecą i są najbardziej trwałe żarówki w formie bezbarwnej bańki. Niebieskie żarówki bardzo często zawodzą, nie sprawdzają się dobrze podczas mgły i po zmroku, a także wymagają wymiany po krótkim czasie od ich zakupu. W przepisach prawa drogowego znajdują się konkretne wymagania, jakie stawia się przed żarówkami samochodowymi. Muszą mieć odpowiednią geometrię żarnika i cechować się właściwym poborem prądu. Obecnie kupić można niebieskie bańki, żarówki samochodowe wykonane z bezbarwnego szkła, a także lekko zabarwione bańki, które imitują światło ksenowe.

Żarówka musi jednak przede wszystkim zwiększyć zasięg reflektorów. W przypadku samochodów z tendencją do częstego przepalania się żarówek polecamy stosowanie żarówek do jazdy dziennej. Żarnik żarówki musi mieć odpowiedni kształt i wymiar żarnika, dzięki czemu unikniemy intensywnego światła ograniczającego widoczność innych kierowców. W żarówkach ponadto powinien znaleźć się filtr UV, co minimalizuje ryzyko matowienia szkła reflektorów i odbłyśnika. Żarówki samochodowe Moje Auto Virage spełniają wszystkie najważniejsze wymagania oraz zapewniają niski pobór energii.

Moje Auto Virage i Car-Lum to linia samochodowych żarówek halogenowych H1, H3, H4 i H7 do użytku w reflektorach samochodów, motocykli, grupa żarówek pomocniczych. Dostępne pojedynczo, jak i w formie zestawów żarówek – podręczny zestaw zapasowy oraz zestawy PREMIUM – wysokiej jakości żarówki Super White z efektem lampy ksenonowej i 50% Plus – dające dłuższy strumień światła.

W ofercie dostępne są żarówki samochodowe do kierunkowskazów, świateł cofania, świateł stopu, świateł tylnych pozycyjnych, a także do oświetlenia bagażnika i wnętrza samochodu.

W jaki sposób wybrać żarówki samochodowe? Oznaczone symbolem H1 polecamy do świateł mijania  i drogowych. H3 to żarówki z żarnikiem ułożonym w poprzek, propozycja dla reflektorów przeciwmgłowych. H4 jest rodzajem żarówki halogenowej z dwoma żarnikami przeznaczonym do świateł mijania i świateł drogowych. Żarówki samochodowe H7 cechują się bardzo dobrą wydajnością i również sprawdzi się przy światłach drogowych, jest standardowym typem żarówki halogenowej.

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera