Moje auto zawsze zadbane!

Preparaty do prania i odplamiania tapicerki


 

 

Pozostałości po przekąskach, ślady po napojach dla dzieci, zabrudzenia po podróżowaniu z czworonożnym przyjacielem, a może po przewożeniu roweru? Wnętrze samochodu również narażone jest na zabrudzenia, jednak wywołane innymi czynnikami niż brud pojawiający się na karoserii samochodu. Tapicerka z każdym kolejnym miesiącem traci swój piękny wygląd, jest zakurzona, zaplamiona, z widocznymi śladami użytkowania. Nawet w najbardziej zadbanym samochodzie wraz z upływem czasu tapicerka może się odbarwić, stracić swój kolor, a nawet właściwości. Zaniedbania ze strony właściciela mogą jednak doprowadzić do trwałych zmian lub pojawienia się zabrudzeń, które trudno usunąć we własnym zakresie. W takich przypadkach nie pozostaje nic innego, jak pomoc fachowca – skorzystanie z usług kosztownych i wyraźnie odbijających piętno na naszym budżecie.

Aby móc tego uniknąć, należy regularnie czyścić tapicerkę i stosować preparaty do prania i odplamiania tapicerki. Istotne jest jednak, aby wybierać te, które przeznaczone są do pielęgnacji konkretnego materiału. Istnieje przekonanie, że pranie tapicerki welurowej jest prostsze niż czyszczenie skóry. Okazuje się jednak, że zabrudzenia skutecznie wnikają w materiał i pozostawiają trwałe nieestetyczne ślady. Tylko szybka reakcja może temu zapobiec. Z kolei skóra wymaga delikatności i rozsądnego wyboru preparatów do prania i odplamiania tapicerek. W jej przypadku nie można zapominać o regularnej konserwacji, co pozwoli Ci zabezpieczyć jej powierzchnię przed korozją biologiczną, wilgocią i wszelkimi zabrudzeniami. Pamiętaj również, że skóra jest materiałem naturalnym i podlega procesowi starzenia, na skutek którego traci kolor i blask. W jej pielęgnacji należy więc uwzględnić produkty, które czyszczą i jednocześnie odnawiają skórę, a także chronią przed utlenianiem i działaniem promieni UV.

Moje Auto proponuje kilka środków do prania i odplamiania tapicerki tkaninowej – foteli, podsufitówek, obić tkaninowych, dywaników. Są to preparaty w postaci płynu, jak i pianek. Kategorię produktów uzupełniają produkty do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej. Do szybkiego, podręcznego zastosowania służą nasączane środkiem do czyszczenia tapicerki – ściereczki samochodowe.

Środki do prania i odplamiania tapicerek stanowią Twoje wsparcie w pielęgnacji wnętrza samochodu. Ich zadaniem jest czyszczenie, konserwacja, ale też ochrona. Usuwaj zabrudzenia na bieżąco, nie pozwól im wnikać w głąb materiału, a wnętrze Twojego auta przez długi czas będzie zachwycało świeżością i estetycznym wyglądem. Aż miło podróżować w takiej czystości!

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera