Moje auto zawsze zadbane!

Preparaty do czyszczenia i mycia felg


Na felgach Twojego samochodu pojawiły się nieestetyczne i widoczne czarne plamy, których nie możesz usunąć wodą i środkiem myjącym? To najprawdopodobniej opiłki materiału ściernego pochodzące z klocków hamulcowych. Osadzają się na felgach i szpecą wygląd całego pojazdu. To jednak nie jedyny problem, z którym musisz się zmierzyć. Na felgach ślady swojej obecności zaznacza też brud drogowy, z którym jednak łatwiej sobie poradzisz.

Zabrudzeń eksploatacyjnych możesz pozbyć się podczas mycia samochodu na myjce bądź też ręcznie przed garażem czy na podwórku. Opór postawi Ci jednak pył z klocków hamulcowych. Aby się ich pozbyć, musisz sięgnąć po specjalistyczne preparaty do czyszczenia i mycia felg. Ich formuła została opracowana w taki sposób, aby skutecznie usuwać nawet najtrudniejsze zabrudzenia, dotychczas pozostawiane ze względu na brak skuteczności w czyszczeniu. 

Opiłki materiału ściernego z klocków hamulcowych w trakcie hamowania osiągają temperaturę kilkuset stopni i osadzają się na felgach. Trudność w ich usunięciu jest uwarunkowana tym, że opiłki „wtapiają się” w powierzchnię felgi. Im szybciej zareagujesz, tym łatwiej poradzisz sobie z tym wyjątkowo uciążliwym zabrudzeniem.

W kategorii chemii do felg Moje Auto rekomenduje dwa rodzaje płynów do czyszczenia w wersji – supersilny na bazie kwasu do czyszczenia trudnych zabrudzeń drogowych oraz neutralny – przeznaczony do bezpiecznego mycia osadów pochodzących z klocków hamulcowych, smoły, soli i błota. Dzięki temu możesz wybrać środki, które najlepiej odpowiadają stopniu zabrudzenia Twoich felg. Nasze preparaty do czyszczenia i mycia felg różnią się od innych dostępnych na rynku. Stworzyliśmy formuły, które są bezpieczne dla powierzchni felg, a na każdym opakowaniu przedstawiliśmy sposób ich użytkowania, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń i wystąpienia niepożądanych efektów. 

Środki kwaśne polecamy do szczególni trudnych zabrudzeń, jednocześnie zwracając uwagę na to, żeby nanosić je na mokre felgi. To one najlepiej poradzą sobie z osadami pochodzącymi z klocków hamulcowych. Neutralne preparaty doskonale sprawdzają się przy najdelikatniejszych materiałach.

Felgi to bez wątpienia wrażliwy element samochodu, narażony na silne zabrudzenia, które niekorzystnie wpływają na ich estetyczny wygląd, jak również skutecznie je niszczą. Preparaty do czyszczenia i mycia felg przeznaczone są do samodzielnego użytku. Będą stanowić ważny punkt podczas całego procesu mycia samochodu. Przekonasz się, że felgi nawet mocno zabrudzone mogą znowu lśnić i na nowo zachwycać blaskiem.

Szybki kontakt


Newsletter

Informacje o nowościach, porady, inicjatywy. Bądź na bieżąco!

Zapisz się

Formularz kontaktowy

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Napisz do nas

Uwaga!

Przeglądarka internetowa, z której korzystasz jest przestarzała, przez co strona nie będzie wyświetlać się w prawidłowy sposób.

Wymagana zmiana przeglądarki na np.: Chrome, Firefox, Opera